ارکستر بادی تهران به سرپرستی سینا ذکایی قطعه "پلنگ صورتی" را در بخش رقابتی ارکسترال بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در سالن رودکی اجرا کرد.

به گزارش خبرنگار مهر،ارکستر بادی تهران قطعاتی از آثار آهنگسازان خارجی با قابلیت اجرای سازهای بادی را برای تماشاگران، داروان بخش رقابتی ارکسترال جشنواره "حسن ریاحی"، "فریدون شهبازیان" و "نادر مشایخی" و همچنین برخی از موسیقیدان های حاضر در سالن چون مصطفی کمال پورتراب و دبیر جشنواره موسیقی اجرا کردند.

قطعه "شمشیرباز" نخستین قطعه از موسیقی سیاهان آفریقایی بود که توسط ارکستربادی تهران اجرا شد و در ادامه سوئیت "ارابه ران"،"لحظه های تابستان"، "رادزسکی مارس"، لیبرتانگو" از دیگر قطعات این اجرا بود؛ همچنین قطعه "پلنگ صورتی" پایان بخش مجموع قطعات این ارکستر بود که با تشویق حاضرین درسالن مواجه شد.       

    

سینا ذکایی سرپرست ارکستر بادی تهران پس از پایان اجرا در خصوص کم و کیف اجرای این گروه بادی گفت : ارکستر بادی تهران حدود دو سال است که تشکیل شده و از آنجا که قطعات تنظیم شده برای اجراهایی از این دست در ایران وجود ندارد زمان بسیاری صرف کردیم تا این قطعاتی از آهنگسازان کلاسیک ومعاصر که آثارشان قابلیت اجرای بادی را دارد تنظیم و ارائه کنیم.

وی در پایان درباره کیفیت و امکانات فنی سالن رودکی گفت : خوشبختانه کیفیت سالن از جهت صدابرداری ، تنظیم و نور نسبت به سال گذشته به مراتب بهتر بود و خوشبختانه تا اندازه ای از قوانین دست و پا گیر موجود در جشنواره ها دور بودیم. 

          

                                                                                    خبرگزاری مهر
دسته ها : اخبار موسیقی
دوشنبه بیست و پنجم 9 1387
X