به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در یک نشست رسانه‌ای که صبح امروز با حضور همایون شجریان، حسین بهروزی‌نیا نوازنده بربت، سعید فر‌ج‌پوری نوازنده کمانچه و محمد رفیعی مدیر کنسرت در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، فرج‌پوری به تشریح برنامه کنسرت گروه دستان پرداخت و گفت:این کنسرت از 31 مرداد و 1 تا 4 شهریور در دو بخش برگزار می‌شود. در بخش اول که در دستگاه دشتی است، قطعاتی را بر اساس اشعاری از شفیعی کدکنی و غزلیات سعدی به آهنگسازی حمید متبسم اجرا خواهیم کرد.
وی افزود:در بخش دوم نیز قطعاتی از ساخته‌های خودم را در مایه اصفهان با اشعاری از حافظ ،عطار نیشابوری ،سیاوش کسرایی و فریدون مشیری می‌نوازیم.
این نوازنده کمانچه در خصوص انتخاب همایون شجریان به عنوان خواننده گروه دستان بیان داشت:گروه دستان در روند کاری‌اش با خوانندگان زیادی از جمله ناظری،بسطامی ،بیژن کامکار ،صدیق تعریف و دیگران کار کرده است. این بار نیز با مشورت اعضای گروه و بررسی‌های همه‌جانبه همایون را به عنوان خواننده گروه انتخاب و کنسرتهایی را با موفقیت در خارج از کشور برگزار کردیم که البته فکر می‌کنیم کنسرت تهران هم همینطور خواهد بود.
در ادامه این نشست، همایون شجریان با بیان اینکه افتخار می‌کنم که با گروه دستان همکاری دارم،اظهار داشت:از آنجایی که اجرای ما در تهران تکرار کنسرت‌مان در تور آمریکا و اروپا است، از هم اکنون در تلاش هستیم تا با گرفتن مجوز، یکی از کنسرت‌های اروپایی را که ضبط صحنه‌ای شده‌اند، در قالب آلبوم موسیقی همزمان با کنسرت و یا با اختلاف چند روزه منتشر کنیم تا مخاطبان قبل از کنسرت با فضای کار آشنا شوند.

انتشار آثار گروه عبدالقادر مراغه‌ای در قالب آلبوم موسیقی
------------------------------------------------------------------------
وی در خصوص فعالیت خود با گروه عبدالقادر مراغه‌ای گفت: ما منتظریم آثاری را که با گروه عبدالقادر به سرپرستی محمدرضا درویشی ضبط کرده‌ایم، به زودی در قالب آلبوم موسیقی منتشر کنیم.
همچنین قرار است در صورت امکان کنسرتی را یا در داخل و یا خارج از ایران با این گروه برگزار کنیم.اما به عقیده من قبل از کنسرت باید اثر منتشر شود تا مردم بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

برگزاری کنسرت‌های مستقل به معنای جدا شدن از پدرم نیست
-------------------------------------------------------------------------------------
این خواننده در خصوص جدا شدن از محمدرضا شجریان و اجراهای مستقل بیان داشت:من هم با پدر و هم با گروه‌های دیگری کنسرت برگزار می‌کنم، به طوری که بعد از کنسرتم با گروه دستان به همراه پدر و گروه آوا تور آمریکا و کانادا را برگزار کردیم و قرار است طی هفته‌های آینده کنسرت‌هایی را در کردستان عراق داشته باشیم.
وی با بیان اینکه برگزاری کنسرت‌های مستقل به معنای جدا شدن از پدرم نیست، اظهار داشت:هر زمان گروه آوا کنسرت داشته باشد من نیز در کنار پدر حضور دارم. در واقع کنار هم بودن من و پدر مستلزم این است که گروه آوا کنسرت داشته باشد.
شجریان با اشاره به تشکیل گروهی برای خودش گفت:برای فعالیتهای بیشتر ممکن است گروهی را برای خودم تشکیل دهم اما تا کنون صحبتی در این زمینه نشده است.
وی با اشاره به اجرا در شهرستانها بیان داشت:بر اساس تجربیات گذشته،برای برگزاری کنسرت در شهرستان‌ها مشکلات بیشتری وجود دارد.به این خاطر من به شخصه ترجیح می‌دهم ابتدا در تهران کنسرت داشته باشم .ولی اجرای کنسرت در شهرستان‌ها هم نشدنی نیست.
خواننده گروه دستان در خصوص انتخاب اشعار تصریح کرد:برای انتخاب اشعار باید فضا را در نظر گرفت و با توجه به قطعات ساخته شده در دستگاه خاص شعر را انتخاب کرد.من نیز بسته به ارتباطم با موسیقی و قطعه مورد نظر شعر را برمی‌گزینم.

به گزارش فارس،در ادامه این نشست حسین بهروزی نیا نوازنده بربت گروه دستان در خصوص اجرای محمدرضا شجریان با ارکستر سمفونیک‌های شهرهای مختلف دنیا گفت:پروژه اجرای گروه دستان با ارکسترسمفونیک‌ها از 2 سال پیش طرح‌ریزی شده بود که فقط به صورت سازی انجام ‌شود. در بین راه متوجه شدیم شجریان هم می‌تواند حضور داشته باشد و قرار شد برنامه آینده اجرا با ارکستر سمفونیک‌ها با حضور ایشان انجام گیرد.
وی ادامه داد:اولین اجرای گروه دستان با ارکستر سمفونیک شهر لی‌یج بلژیک به صورت سازی برگزار شد و قرار است در آینده شجریان نیز در کنار گروه قرار بگیرد.
این نوازنده بربت بیان داشت:تا کنون با ارکستر سمفونیک لنکوور ،تورنتو و چند شهر آمریکا برای اجرا صحبت کرده‌ایم و منتظر پاسخ از سوی آنها هستیم.
بهروزی نیا در ادامه با اشاره به برگزاری مستر کلاس ساز بربت گفت:از آنجایی سفر به ایران حدود 2 ماه طول خواهد کشید تصمیم به برگزاری مستر کلاس ساز بربت را کرده‌ام که از 12 مرداد به مدت 1 ماه برگزار خواهد شد که علاقمندان به حضور و کسب اطلاعات می‌توانند به سایت www.behroozinia.com مراجعه کنند.
محمد رفیعی مدیر اجرایی شرکت دل آواز و مدیر کنسرت در خصوص فروش بلیت‌های گروه دستان در تالار بزرگ کشور گفت:بلیت های این کنسرت از اول مرداد ساعت 12 به قیمت 10 تا 35 هزار تومان در سایت shajarianconcert.com آغاز می‌شود و با پی‌گیری‌های انجام شده سعی داریم با اضافه کردن بانک صادرات مشکلات تهیه کارت را هم حل کنیم.

 
 

دسته ها : اخبار موسیقی
دوشنبه سی یکم 4 1387
X